MOJE PIERWSZE SPLOTY

MOJE PIERWSZE SPLOTY

Makrama to starożytna technika plecenia sznurków bez użycia narzędzi. Sama nazwa pochodzi z Arabii, a słowo ‚migramah’ oznacza frędzle. Znając zaledwie kilka podstawowych węzłów, można stworzyć piękną ozdobę ścienną, wiszący kwietnik, siatkę na zakupy czy nawet elegancką torebkę.

„Moje pierwsze sploty” to nazwa warsztatu, podczas którego uczestnicy uczą się swoich pierwszych splotów. A już po dwóch godzinach zajęć, możesz wrócić do domu z własnoręcznie zrobioną makramą.
Zajęcia są zaplanowane tak, aby uczestnik miał możliwość dowiedzenia się wszystkiego, co niezbędne, aby móc tworzyć wyplatanki również wg własnej koncepcji. Od podstaw, czyli jak zrobić słupek z węzłów prostych, słupek spiralny, czy też tzw. motylek. Po niezbędną umiejętność doboru długości sznurka jest to niezwykle ważne, gdyż najgorsza jest sytuacja, gdy w procesie wyplatania okaże się, że któryś ze sznurków jest za krótki.
Jeśli nie zdążysz skończyć swojej makramy podczas warsztatów, możesz to zrobić w Odra Cafe, siadając na wygodnym fotelu z widokiem na Odrę przy kubku pysznej kawy ♡

Prosta makrama z wykorzystaniem węzła prostego – słupek oraz słupka spiralnego.
MOJE PIERWSZE SPLOTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry