Poszukiwanie skarbu Kapitana Kamilosa…

Poszukiwanie skarbu Kapitana Kamilosa…

Podczas półkolonii 2020 organizowanych przez fundację OnWater.pl zorganizowaliśmy poszukiwanie skarbu. Uczestnicy przypadkiem znaleźli na brzegu butelkę z tajemniczym listem od Kapitana Kamilosa. Okazało się, że ukrył on zagadki w Marinie Viator, a młodzi poszukiwacze kontynuowali jego poszukiwania znajdując kolejne wskazówki ukryte w zaskakujących miejscach.

Niektóre zagadki wydawały się naprawdę trudne, ale w pracy zespołowej każda przeszkoda prędzej czy później została rozwiązana.

Poszukiwacze znajdowali zagadki schowane na drzewie, pod kamieniami, czy też ukryte w kapitanacie u prawdziwego kapitana Staszka! Aby uzyskać tę wskazówkę, uczestnicy musieli wykonać skomplikowane węzły, ale nie mieli z tym problemu, ponieważ podczas warsztatów „Mała Szkutnia” opanowali tę umiejętność.

Zagadek prowadzących do celu było kilkanaście! Rebusy, labirynty, tajemnicze kody, poukrywane fragmenty mapy, zadania manualne i fizyczne wyzwania. Poszukiwacze w końcu znaleźli skrzynię ze skarbem, a w niej upominki i zaproszenie na wielką ucztę, która była zwieńczeniem tygodnia spędzonego z fundacją OnWater.pl.

Poszukiwanie skarbu Kapitana Kamilosa…
Przewiń do góry